O Kožní ambulanci

MUDr. Lenka Kunčarová

MUDr. Lenka Kunčarová

Atestace

Dermatovenerologie (1994)

Korektivní dermatologie (1998)

Licence

Česká lékařská komora - Licence pro výkon soukromé lékařské praxe v oboru dermatovenerologie

Česká lékařská komora - Licence pro výkon lékařské praxe v oboru korektivní dermatologie

Česká lékařská komora - Diplom celoživotního vzdělávání lékařů

Osvědčení odborné způsobilosti vydané Ministerstvem zdravotnictví

Obor dermatovenerologie 404

Obor korektivní dermatologie 406

Členství v organizacích

Česká dermatovenerologická společnost

Česká lékařská společnost JEP

Česká společnost korektivní dermatologie a kosmetologie

Česká lékařská komora

Další vzdělávání

V rámci celoživotního vzdělávání pro lékaře absolvování kurzů, přednášek a odborných stáží v oblasti dermatovenerologie, korektivní dermatologie, dermatoonkologie a dermatochirurgie.

Certifikáty

Certifikáty pro mesoterapii a další metody v estetické dermatologii, řešení projevů na kůži laserem, poradenství v oblasti plastické chirurgie.

Osvědčení

Osvědčení pro manuální lymfodrenáže, akupunkturu a akupresuru a rekvalifikační kosmetický kurz.

Vlastní odborné aktivity

Přednášky a odborná školení s praktickým výcvikem pro lékaře, zdravotní sestry, farmaceuty a kosmetičky: chemický peeling, bělení pigmentových skvrn, řešení projevů stárnutí na kůži, poradenství v oblasti péče o pleť, sluneční ochrana, řešení kožních útvarů na kůži a výběr vhodné metody (klasická chirurgická excise, průbojníková excise, kyretáž, chemické ošetření, elektroterapie, kryoterapie).

Přednášky a osvětová činnost pro veřejnost

Ochrana před slunečním zářením a kožní onemocnění vyvolaná a zhoršovaná slunečním zářením, kožní a pohlavní choroby a prevence kožních onemocnění.

Náplň práce naší ambulance

Stolek se zdravotnickýcm materiálem

Zdravotnický materiál

Epikutánní testy

Nalepené epikutánní testy

Hlavní náplní naší kožní ambulance je diagnostika a léčba kožních a pohlavních onemocnění. K nejčastěji léčeným diagnózám patří ekzémy, bakteriální, plísňové a virové infekce kůže, lupénka, akné, periorální dermatitida, růžovka, dále akutní a chronické rány (například bércové vředy). U převazů používáme moderní krycí materiály a lokální antibakteriální přípravky pro bércové vředy a rány.

Početnou skupinu pacientů tvoří pacienti s atopií (dispozice k vývoji alergických onemocnění, jako je astma, alergická rýma nebo ekzém). Někteří pacienti mají kožní projevy v souvislosti s kontaktem s některými látkami (kontaktní alergeny). Velmi často se jedná o nikl obsažený v knoflících kalhot a páscích nebo o konzervační látky a další složky kosmetických přípravků. V pondělky proto provádíme za účelem došetření epikutánní testování (náplasťové testy se lepí na kůži zad).

U některých onemocnění se provádějí odběry na mikrobiologické, mykologické či histologické vyšetření nebo odběr krve na laboratorní vyšetření.

Od pondělí do čtvrtka ordinujeme na ambulanci v Kroměříži a v pátek na ambulanci v Bystřici pod Hostýnem. Operační výkony provádíme po předchozím objednání (telefonicky nebo osobně). Na vyšetření neobjednáváme.

Novinky

GDPR

Vážení pacienti,
Vaše osobní údaje jsou zpracovávány ve zdravotnické dokumentaci v plném souladu s platnými právními předpisy zejména v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování (zákon o zdravotních službách) a jeho prováděcími předpisy.

Ošetřování elektrokauterem

Ošetření elektrokauterem

Jejich zabezpečení a ochrana je zajištěna v souladu s těmito předpisy i v souladu s Obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady EU  2016/679 o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR). Kromě možnosti přístupu k Vašim osobním údajům námi zpracovávaných, máte právo požadovat jejich opravu či omezení zpracování pokud zjistíte, že jsou tyto údaje nesprávné, nepřesné, změnily se atd.

Poskytování Vašich osobních údajů je zákonným požadavkem a máte jako pacient povinnost je poskytnout, stejně jako zdravotnický pracovník má právo je po Vás požadovat.

Odpovědnou osobou, na kterou se můžete obracet, je Váš ošetřující lékař.

Nadstandardní zákroky

Důležitá informace pro pacienty, kteří mají v plánu placené nadstandardní kosmetické zákroky. Na naší ambulanci prakticky nemáme kapacitu pro nadstandardní kosmetické zákroky z důvodu, že se v Kojetíně zavřela kožní ambulance a přibylo nám hodně pacientů. Léčebně preventivní péči provádíme v plném rozsahu.

Ceník placených výkonů platný od 1.9. 2012 k nahlédnutí ve formátu pdf

• Poslední aktualizace dne: 24. 11. 2023 •

MUDr. Lenka Kunčarová